Momenteel zijn wij gesloten

Lezing in het Driels museum over de Drielse Motteburcht

15 juni 2025

Leestijd: minuten

Op zondagmiddag 15 juni organiseerde het Driels Museum, in het kader van de Nationale Archeologiedagen, een reeks activiteiten rond de geschiedenis van de Drielse motteburcht.

Na binnenkomst in de museumhal werden de bezoekers eerst verwelkomd met koffie, thee en een kort woord van voorzitter Ansfried Goesten.

Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de expositieruimte, waar wethouder Michiel de Raaf een boeiende lezing hield over de opgravingen die in 2019 bij de motteburcht zijn uitgevoerd. Aan de hand van gedegen onderzoek vertelde hij waarom de burcht in 1286 werd gebouwd en al in 1289 weer werd afgebroken, en benadrukte hij dat er volgens de huidige kennis nooit op of rond de burcht is gevochten.

Na de lezing volgde de onthulling van enkele vondsten uit de opgravingen. De vitrine werd gezamenlijk geopend door wethouder De Raaf en voorzitter Goesten. Links van de vitrine staat een houten paal van de oorspronkelijke toegangsbrug, die meer dan 800 jaar in de grond heeft gezeten en in 2020 door vrijwilligers is geconserveerd.

Daarna was er alle tijd om de nieuwe vitrine én andere kasten met archeologische vondsten uit de omgeving van Maasdriel te bekijken. Annemarie van Oers en Fredo van Berkel, de vinders van diverse objecten, gaven enthousiast uitleg bij hun ontdekkingen. Onder het genot van een hapje en drankje bespraken de bezoekers de activiteiten en indrukken van de middag.

Tot slot sprak het museum zijn dank uit aan iedereen die heeft bijgedragen aan deze leerzame bijeenkomst in het Driels Museum.

Bezoekadres

Volg ons ook op social media:

Ons museum is op de begane grond voor rolstoelers toegankelijk. We hebben helaas geen lift in ons gebouw zodat de bovenverdieping alleen per trap (vrij steil) bereikbaar is.

Openingstijden

  • Maandag: 19.30 uur – 22.30 uur
  • Zondag: 14.00 uur – 17.00 uur
Wij zijn vandaag gesloten
Geen openstelling in 2025 op:

Nieuwjaarsdag 1 januari
Carnaval op 2 en 3 maart
Pasen 20 en 21 april
Pinksteren 8 en 9 juni
Kermis 13 en 14 juli
Kerstmis 25 en 26 december
Oudjaarsdag 31 december
Nieuwjaarsdag 1 januari 2026

© 2025 Driels Museum

| Met liefde gerealiseerd door Wijsneus Media

Privacy verklaring

Vriend worden

Wil je bijdragen aan het behoud van onze lokale geschiedenis en cultuur? Word dan Vriend van het Driels Museum! Met jouw jaarlijkse donatie help je ons bijzondere erfgoed te bewaren en te delen. Als dank ontvang je elk jaar de "Drielse Vertellingen" – een prachtig naslagwerk vol historische artikelen en verhalen over oud Maasdriel.