

In 2024 vierde de Sint-Martinuskerk haar 70-jarig bestaan. Een bijzonder jubileum dat in oktober groots en feestelijk werd gevierd in de kerk zelf. Ter gelegenheid van dit jubileum werd een speciale expositie ingericht, waarin de rijke geschiedenis van de kerk en haar gemeenschap centraal stond.
Deze expositie, met veel zorg en toewijding samengesteld door Diny van Haag, Greet Vos en Niels van Houten, is nu overgebracht naar het Driels Museum. Daarmee krijgt iedereen die de tentoonstelling destijds heeft gemist alsnog de kans om deze bijzondere verzameling van verhalen en beelden te bekijken.
De tentoonstelling ‘70 jaar Sint-Martinuskerk’ neemt bezoekers mee langs zeven decennia kerkelijk leven in Kerkdriel. Aan de hand van foto’s, documenten en persoonlijke herinneringen wordt zichtbaar hoe de kerk een centrale rol heeft gespeeld in het leven van veel inwoners.
Van doop- en huwelijksvieringen tot jubilea, bijzondere vieringen en momenten van afscheid – de expositie laat zien hoe generaties Drielenaren met de kerk verbonden zijn geweest. Voor velen zal het een feest van herkenning zijn. Misschien herkent u zichzelf, familieleden of bekenden op de foto’s.
Dat deze expositie nu in het Driels Museum te zien is, past bij onze missie om het lokale erfgoed te bewaren en toegankelijk te maken voor een breed publiek. De Sint-Martinuskerk is onlosmakelijk verbonden met de geschiedenis van Kerkdriel. Door deze tentoonstelling een plek in het museum te geven, blijven de verhalen levend en bereikbaar voor huidige en toekomstige generaties.
De expositie ‘70 jaar Sint-Martinuskerk’ is te bezichtigen vanaf 22 februari tot half april in het Driels Museum in Kerkdriel.
Wij nodigen iedereen van harte uit om langs te komen, herinneringen op te halen en samen terug te kijken op 70 jaar Sint-Martinuskerk.
Volg ons ook op social media:

Carnaval op zo 15 t/m di 17 februari
Koningsdag maandag 27 april
Pasen zo 5 april en ma 6 april
Pinksteren zo 24 en Ma 25 mei
Kermis za 11 t/m di 14 juli
Kerstmis vrij 25 en zat 26 december